Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Хаю-хай, с вами Schools.by!

Мысли вслух

Дата: 6 июня 2013 в 19:58, Обновлено 17 августа 2016 в 13:03

Роля бацькоў у жыцці кожнага чалавека

Бацька і маці - самыя блізкія і дарагія людзі. Яны дораць нам жыццё і ўвесь час клапоцяцца пра нас. Матуля стараецца смачна накарміць, прыгожа апрануць. Яна радуецца за нас і трывожыцца. Калі нас доўга няма дома, яна чакае і перажывае. Часта мы не заўважаем, што матулям патрэбна дапамога. Тата вучыць нас быць уважлівымі і церпялівымі. Мой тата самы добры. Ён хоча, каб мой брат быў смелым і ўмелым. Яны разам майструюць шпакоўню, лаўку, гуляюць у футбол. Бацькі жывуць дзеля сваіх дзяцей. Стараюцца, каб яны выраслі добрымі, шчырымі людзьмі.

Кашчыц Дар’я, вучаніца 5 класа

Мой дамашні сябар

У мяне ў хаце жыў белы пацук. Яго звалі Маруся. Яна была вельмі прыгожанькая. Вочкі ў яе блакітныя, лапкі і вушкі кароткія, а хвост вельмі доўгі. Мне здавалася, што яна была падобна да хамячка. Маруська вельмі любіла сланечнік. Яна яго так смешна ела. Мая сяброўка любіла гуляць са мною. Але часам магла і ўкусіць балюча. Маруся вельмі баялася вады. Аднойчы сяброўка знікла. Я яе доўга шукала, але не знайшла. Маруська была такая вясёлая, пагэтаму я доўга сумавала па ёй. Прайшоў час, але я ўсё ж такі ўспамінаю яе. Маруська часта мне сніцца ноччу.

Кавальчук Таццяна, вучаніца 5 класа.

Дапамога

Фалевіч Анастасія, 6 клас